A "magyar Hamšík" tavaly a Győrből Zsolnára igazolt, a napokban a világ 50 legtehetségesebb fiatal játékosa közé válaszották.
"Idejönnek tegyen értük a haza aztán mikor ő is tehetne a nemzetéért akkor leszarja ez a szarfaszú tót .....Na nekem ugathatnak a trianon buzik ,hogy támogatni kell a határon túliakat csak a nevük magyar de a szívük helyén egy számító kőszikla lapul.És nekem ne jöjjön azzal ,hogy magyarországon nem kapott lehetőséget ,oké rendben elment Zsolnára de amikor a válogatotságról van szó ,HÁT ássa el magát a kis ******** ."
"Sok mindenben igazad van, azonban nem minden határon-túlira vonatkozik ez a fajta hűtlenség. Ez sajnos a felvidéki magyarokra hatványozottan igaz, hogy inkább tót válogatottak lesznek, mint magyarok. Ilyen ne is kapjon magyar állampolgárságot, és ne is merjen magyarul megszólalni!! "
"Nem az a baj hogy zsolnán folytatja és utána esetleg a júvéban vagy valamelyik menő nyugati klubban HANEM AZ ,HOGY ÁLLÍTÓLAGOS MAGYARKÉNT KIJELENTI ,HOGY INKÁBB A SZLOVÁK VÁLOGATOTTRÓL LEHET SZÓ ÉS NEM A MAGYARRÓL.neked te sötétség bajnoka pedig csak annyit hogy az a k....a jó édes anyukád gyermeket várt annó és sajnos te érkeztél "
- íme, néhány elkeseredett komment a magyar sportnapilap weboldalának fórumáról, ahol az olvasók azt a hírt kommentelták, miszerint a jelenleg a Zsolnában futbalozó szlovákiai magyar származású Bénes László nagy elismerésben részesült: felkerült az olasz Gazzetta Dello Sport által összeállított listára, amely a világ 50 legtehetségesebb fiatal játékosát mutatja be.
Az eredetileg somorjai, majd dunaszerdahelyi játékos - aki Magyarországon, a Győrben is megfordult - a múlt év elején igazolt át az észak-szlovák városba, ahol a helyi csapatban nemcsak a szlovák első ligában, de már az Európa Ligában is bemutatkozott.
A nagy karrier előtt álló szlovákiai középpályás a lista 49. helyén található, megelőzve a a Paris St. Germain játékosát, Jean-Kevin Augustint. De érdemes végigmenni a teljes listán, mert hihetetlennek tűnik, hogy az MŠK Žilina játékosa befért a világhíres klubok nagy nevei közé.
- Kingsley Coman (Bayern Mníchov, kölcsönben a Juventusból)
- Leroy Sane (FC Schalke 04)
- Youri Tielemans (RSC Anderlecht)
- Gianluigi Donnarumma (AC Milán)
- Breel Embolo (FC Bazel)
- Alen Halilovic (Sporting Gijón, köcsönadva a Barcelonából)
- Ruben Neves (FC Porto)
- Dele Alli (Tottenham Hotspur)
- Gerson (AS Roma)
- Kenedy (FC Chelsea)
- Mahmoud Dahoud (Borussia Mönchengladbach)
- Gabigol (FC Santos)
- Danilo (Valencia CF)
- Ante Coric (Dinamo Zágráb)
- Almamy Toure (AS Monaco)
- Reece Oxford (West Ham United)
- Andrija Zivkovič (Partizan Belgrád)
- Gabriel Jesus (Palmeiras)
- Martin Odegaard (Real Madrid)
- Marko Grujič (Crvena Zvezda Belgárd, kölcsönben a Liverpoolból)
- Riechedly Bazoer (Ajax Amsterdam)
- Dom Solanke (Vitesse Arnhem, kölcsönben a Chelseaből)
- Julian Brandt (Bayer Leverkusen)
- Sebastian Driussi (River Platec)
- Richario Zivkovič (Willem II.)
- Adalberto Penaranda (Granada CF)
- Goncalo Gueded (Benfica Lisabon)
- Abdou Diallo (Zulte Waregem, kölcsönben Monacótól)
- Borja Mayoral (Real Madrid)
- Gedion Zelalem (Glasgow Rangers, kölcsönben Arsenalból)
- Antonio Sanabria (Sporting Gijón)
- Milot Rashica (Vitesse Arnhem)
- Marco Asensio (RCD Espanyol, kölcsönben R. Madridtól)
- Alban Lafont (FC Toulouse)
- Viktor Kovalenko (Sachtar Donyeck)
- Kelechi Iheanacho (Manchester City)
- Andreas Christensen (Borussia Mönchengladbach, kölcsönben Chelseaből)
- Lo Celso Giovani (Rosario Central)
- Ousmane Dembele (Stade Rennes)
- Brendan Galloway (FC Everton)
- Olivier Nitcham (FC Genoa, kölcsönben Man Cityből)
- Amadou Diawara (FC Bologna)
- Jeisson Vargas (Universidad Catolica)
- Renato Sanches (Benfica Lisabon)
- Rodrigo Betancur (Boca Juniors)
- Leon Bailey (KRC Genk)
- Lee-Seung Woo (FC Barcelona)
- Dani Ceballos (Real Betis)
- LÁSZLÓ BÉNES (MŠK Žilina)
- Jean-Kevin Augustin (Paríž St. Germain)
De ki ez a játékos, akire most többen haragszanak Magyarországon? Bénes eredetileg a somorjai FK Šamorín játékosaként került a dunaszerdahelyi DAC csapatához, ahonnan 2013-ban csatlakozott a győri labdarógó akadémiához és együtt készült a helyi A csapattal.
2014 novemberében Dunaújvárosban játszott barátságos meccset az U19-es magyar és szlovák válogatott, ahol a vendégek simán nyertek három góllal. A második gólt Bénes szerezte, idézzük a korabeli tudósítást: “Nagy a baj. Bénes tekert parádés mozdulattal jobbról, 16 méterről a jobb felső sarokba - 0-2!” A Pisont István által vezetett magyar csapat az első körben kiesett, ráadásul hazai pályán.
Az U19-es szlovák válogatott labdarúgó 2015 febuárjában írt alá három éves szerződést a szlovák labdarúgó bajnokság egyik meghatározó csapatával, a zsolnai MŠK Žilinával. Bénes akkor az átigazolás kapcsán azt nyilatkozta, nagyon boldog, hogy Zsolnán játszhat, mivel tudja, hogy ők lehetőséget adnak a fiataloknak is. Jól ismeri a keret tagjait, többükkel jó barátságban is van a korosztályos válogatott miatt.
Roman Vojtek, a Bénes Lászlót is képviselő Stars and Friends menedzserioda munkatársa szerint jelenleg az a legfontosabb, hogy a fiatal játékosnak sikerüljön beilleszkedni az első csapatba, de egyúttal azt sem szeretnék, ha túl nagy nyomás nehezedne rá. A Győr után a Zsolna ezért volt jó választás. A Stars and Friends képviseli többek között Martin Skrtel (Liverpool) Dzsudzsák Balázst (Bursaspor) és Nagy Ádámot (Ferencváros) is.
Az azóta eltelt egy évben Bénes bizonyította rendkívüli tehetségét, amelyre Szlovákiában már régóta felfigyeltek. Samuel Slovák, a Slovan Bratislava egykori legendája, a Szlovák Labdarúgó Szövetség utánpótlással foglalkozó koordinátora szerint Bénes nagyon tehetséges labdarúgó, kiváló fizikai adaottságai vannak, de még rengeteget kell dolgoznia.
Bénes Slovak szerint azért különleges játékos, mert nemcsak, hogy olyan szabad területeket lát meg a pályán, amelyet más játékosok nem, de be is tudja játszani oda a labdát, ezen kívül az egy egy elleni összecsapásokban rendkívül magabiztos és nagyon technikás.
Bár a szlovák ligában egyelőre két gólt rúgott, a játékos szerepe jelenlegi csapatában egyre nagyobb, több fontos gólpassz is fűződik már nevéhez. 2015 augusztusában a Zsolna az Athletic Bilbaot fogadta hazai pályán az EL-ben, Bénes többször olyan előnyös helyzetbe hozta játékostársait, hogy egészen nyugodtan kijelenthető: teljesítménye nélkül a szlovák csapat nem fordította volna meg 3:2-re a meccset.
"Zsolnába pontosan ezért érkeztem, hogy minél többet játszhassak az első csapatban. Győrben csak egyszer léptem pályára az A-ban, a Zsolnában rendszeresen lehetőséget kapok. Jelenleg az a célom, hogy minél többször a kezdő csapatba jelöljenek", nyilatkozta Bénes a váltás okáról a Denník N hírportálnak 2015 októberében.
Ami pedig a válogatottságot illeti, a fiatal játékos nem beszélt mellé, miért a szlovák és nem a magyar nemzeti tizenegyben képzeli el jövőjét.
„Ajánlgatták nekem a magyar állampolgárságot, de nem fogadtam el. Nem is gondolkoztam ezen a lehetőségen, eldöntöttem, hogy szlovák válogatott akarok lenni. Egyértelmű, hogy a szlovák nemzeti csapat sikeresebb, és mentálisan is nagy különbség van a két válogatott játékosainak hozzáállásában. A nagyobb küzdőszellem, akaraterő az eredményeken is meglátszik" - nyilatkozta még 2015 februárjában az ex-győri futballista az Új Szónak.
Úgy tűnik, a magyar foci elvesztett egy nagy tehetséget, és ennek nem Trianon vagy "a tótok" az okai.