phpzpwBbcsvkrakfans01.JPG

Messze a negyeddöntő, nem adjuk fel Nincs mese: az oroszok és az amerikaiak ellen kell javítani, mert egyelőre nem fenyegeti csapatunk könnyed és sallangmentes továbbjutás, amely egyik alapfeltétele lenne, hogy legalább megvédjük tavalyi világbajnoki ezüstérmünk. Ha szerzünk négy pontot a két derbin, továbbjuthatunk.

A lett meccshez képest feljavult védekezésünk, többször lőttünk kapura - az más kérdés milyen hatékonysággal - és képesek voltunk többször beszorítani az ellenfelet is. Negatívum, hogy továbbra is hiányzik elöl a hatékonyság és a pontosság, és több játékosunk továbbra is képtelen megismételni a nyitómeccsen, a franciák ellen mutatott teljesítményét. Hibáink kiütköztek a hosszabbításban is, képtelenek voltunk ekkor a kaput eltalálni! A német kapus után az osztrák Starkbaumból is világsztárt faragtunk, komplikáltan, erőtlenül játszottunk, még a csehek is jobban pörögtek a szlovének ellen, meg is lett az eredménye.

Megszenvedett a cseh válogatott is a magyar válogatottat eddig mindig magabiztosan legyőző szlovének ellen, de végül sikerült 4:2-re felülkerekedniük. A csehek ezzel a győzelmükkel beelőzték a norvégokat és a továbbjutást jelentő negyedik helyre léptek fel. A mutatott játék alapján a csehek negyeddöntőjét még nem vesszük biztosra, de ahogy cseh cimboránk megjegyezte: "ez van, ne örüljetek, legalább együtt megyünk haza".

Látványosan szar teljesítményt nem láttunk a csapatban, persze Radivojevič és Kopecký megint nem ütött gólt, ez így elöl kevés lesz. Michal Sersen rossz napot fogott ki, elég sok hibás átadást mutatott be, de az osztrákok elleni mérkőzésen leglátványosabban Miroslav Šatan omlott össze, semmi nem sikerüt neki, amelyet a meccs végi kiállítása is mutat. Dicsérhetjük Tomáš Surový játékát, a gólt is ő ütötte, az ütközésekben rendre helytállt. Ezúttal jóravaló, láthatatlan dolgos iparoslegényként küzdött Andrej Sekera is, a pacsi neki is jár. Kalapot emelünk Rastislav Staňa előtt is: a bekapott gólról nem tehet, viszont 32 lövést hatástalanított a meccs alatt.

A helyszínnel most sem volt gond: páros meccsnézés, fasza sörök.

De melyiket ihatja a Csehszlovák Kém?

Látni kell: a lettek elleni sokkoló vereséget képtelen volt alig 24 óra alatt kiheverni a csapat, így futottak bele az újabb kínos pofonba. Cukor balerinaként ütköztek, korcsolyáztak, az ügyesen védekező osztrákok ellen ezúttal ez a teljesítmény kevés volt. Tény: természetesen nagyobb minőségi különbség van a szlovák és az osztrák csapat között, mint amit az eredmény mutat, de sajnos támadójátékunk újra csődöt mondott, egy sokkoló adat: 43 lövésből 1 gól. Ciki, de nem lehet minden évben karácsony. Összességében még nincs semmi veszve, a szlovák csapat mindig is képes volt erősebb csapatok ellen összekapni magát, a két derbin jó lenne megúszni, de akkor sem történik tragédia, ha ezúttal nem jutunk tovább.

Szlovákia - Ausztria 1:2 hosszabbítás és szétlövés után (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0, 0:1)

Gólok: 9. Surový (Sersen, Radivojevič) - 34. Unterluggauer (Baumgartner, Oberkofler), a mindent eldöntő gól: Vanek. Játékvezetők: Brüggemann (D), Fraňo (CZ) - Deďuľa (BRS), Kilian (Nor.), Két perces kiállítások: 4:3, 8499 néző.

Szlovénia - Csehország 2:4 (2:2, 0:0, 0:2)

Gólok: 7. Sabolič (Tičar, Gregorc), 12. Tičar (Sabolič) 6. Koukal, 20. Hudler (Nakládal, Voráček), 46. Michálek (Voráček), 56. Novotný. Játékvezetők: Kirk (Kan.), Olenin (Rus.) Suominen (Fín.), VALACH (SR), Két perces kiállítások:: 5:5, emberelőnyös helyzetek 1:3