Szélsőjobboldali konferencia a Krímen. Magyarországot a Jobbik képviseli.
Miközben az Eu-s vezetők semmitmondó nyilatkozatokat tettek a hétvégén Brüsszelben, augusztus 29-én és 30-án egy másik konferenciát is tartanak a Krímben. Pénteken és szombaton a Hotel Jalta épületében az ukrán krízisről, Oroszország geopolitikai kihívásairól tárgyalnak a meghívottak. A második alkalommal megtartott Oroszország, Ukrajna, Újoroszország: globális ügyek és kihívások elnevezésű nemzetközi konferencián ismert európai szélsőjobboldali személyekkel együtt részt vett Gyöngyösi Márton jobbikos politikus is – adta hírül a Sprotyv.info.
A konferencia néhány előadásának címe:
"Az USA problémáit mások kiadásából oldja meg", "Ukrajna a Krím és Újoroszország nélkül", "Szerbia Koszovó nélkül, Grúzia Abbházia nélkül - a modern világrend új valósága", "A többpólusú világrend újraszabályozása: a hatalom és a gyengeség központjai", "Oroszország geopolitikai kihívásai: megoldások és lehetőségek", "Az ukrán krízis - ki a hibás és mi a teendő".
Új állam Ukrajnában?
Érdekesség, hogy Vlagyimír Putyin még pénteken felvett, de csak vasárnap sugárzott televíziós interjújában egy délkelet-ukrán külön állam létrehozását vetette fel. A rendezvény legpikánsabb része várhatóan az lesz, amikor az európai szélsőjobboldali politikusok részvételével a konferencia résztvevői létrehozzák az úgynevezett "antifasiszta tanácsot", természetesen a Kreml hivatalos urainak kontrollja alatt.
A jaltai konferencia regisztrált résztvevői:
Bartosz Becker (Lengyelország) -a Phalanx szélsőjobboldali szervezet vezetője, az xportal.pl weblap főszerkesztője. Az oldal aktívan támogatja az orosz terroristákat és Újoroszország gondolatát. Idén felkereste a Donyecki Népköztársaság vezetőségét.
Mateusz Piskorski (Lengyelország) az European Centre for Geopolitical Analysis titkára. Az intézmény főbb kutatási irányát a Putyin-féle rezsimet feltétel nélkül támogató orosz biztonsági szolgálat befolyásolja. Az intézet egy alkalommal az "Odala" szélsőjobboldali magazin kiadását is vállalta. Piskorski a 2013 márciusi krími népszavazás egyik nemzetközi megfigyelője volt.
Conrad Renkas (Lengyelország)- az European Centre for Geopolitical Analysis intézet poszt szovjet térség osztályának vezetője, Beckerrel és Piskorskival együtt a Kreml titkosszolgálatának emberei.
Nicholas John Griffin, (Nagy-Britannia) a Brit Nemzeti Párt vezetője. A 80-as években neonáci szkinhead csoportot szervezett. 1998-ban 2300 fontos pénzbírságot és két év kilenc hónap felfüggesztett börtönbüntetést kapott holokauszttagadásért. Egyes információk szerint krími útját a az angliai orosz nagykövetség első vagy második titkára fizeti.
Luc Michel (Belgium) az Eurasian Council for Democracy and Elections intézmény vezetőségi tagja, Francois Tiriar belga neonáci közeli munkatársa. Megfigyelőként részt vett a 2013 márciusi krími népszavazáson. A Kreml nyugati propagandistája, aki valamilyen okból gyakran az Európai Parlament tagjának hívja magát.
Frank Kreleymann (Belgium) a szeparatista Vlaams Belang párt képviselője, szintén részt vett a 2013 márciusi krími népszavazáson, mint nemzetközi megfigyelő. Iszlamofóbiás neonácinak tartják, Törökországban hivatalosan is persona non grata.
Gyöngyösi Márton (Magyarország), a Jobbik frakcióvezető-helyettese. Gyöngyösi korábban Moszkvában járt a Jobbik küldöttség tagjaként, egyes információk szerint Gyöngyösi az orosz Duma legfelsőbb képviselőivel egy ún. "Transzkárpát Magyar-Rutén autonómia" megalapításáról tárgyaltak, illetve általánosságban a kárpátaljai régió destabilizásáról.
Szergej Glazijev (Oroszország), Vlagyimir Putyin orosz elnök gazdasági tanácsadója.
Maxim Sevcsenko (Oroszország), az Oroszországi Föderáció Társadalmi kamarájának tagja, publicista, újságíró az orosz állami tévé és rádió munkatársa
A Donyecki és a Luganszki Népköztársaság képviselői.
Peter Gecko, Basil Dzhugan és Anatoly Sava - az ún. Transzkárpáti szeparatisták. Érdemes megjegyezni, hogy a magukat kárpátaljai ruténoknak tartó vezetők egyike sem él Kárpátalján. Ennek ellenére - a Jobbik utolsó moszkvai látogatása után - magukról azt terjesztik, hogy a kárpátaljai társadalom 90 százalékának véleményét képviselik. Aktívan együtt működnek a magyarországi Jobbikkal és az orosz titkosszolgálattal Kárpátalja destabilizációjának érdekében a helyi ruszinok és magyarok autonómia-követelése ürügyén. A jaltai találkozón a "transzkárpát forgatókönyv" is szóba kerülhet - állítja a honlap.
Vajon a Jobbikra szavazó magyarok mit gondolnak erről a nettó hazaárulásról, a magyar érdekek totális figyelmen kívül hagyásáról és egy olyan politikáról, amely az első-, és a második világháború után újra a rossz oldalra sodorhatja Magyarországot?
UPDATE!
Szeptember elsején a poszttal kapcsolatban a Jobbik sajtófőnöke közleményt juttatott el szerkesztőségünkbe.
A közleményt itt elolvashatod.
dotoho