Nemcsak az idő volt fagyos, de a német szurkolók is lefagytak, amikor a szlovák szupersztár, Marek alaposan felvarrta huszonötről a labdát a jobb felső sarokba. Ezzel a góllal egyenlítettünk, de 1:3 lett a vége - Szlovákia először győzte le hazai pályán Németország válogatottját.

Alaposan átázott futballpálya várta várta a német és a szlovák válogatottat Augsburgban. Úgy tűnt: az első félidő után már nem is folytatják a csapatok, a meccset lefújják. A szünettel együtt negyven percet állt a játék. Ekkor már 2:1-re vezettünk Marek Hamšík és  Michal Ďuriš góljaival, az aktuális világbajnok otthonában, kár lett volna érte.

A pálya minősége az alkalmasság határán volt, sérülésveszély fenyegette a játékosokat. A játékvezetők végül engedélyezték a folytatást, a németek fokozták a nyomást, sokkal többet birtokolták a labdát, végül újra mi találtunk egy szerencsés gólt, Kucka a német kapus lábai között varázsolta be a labdát a kapuba - 3:1.

Németország - Szlovákia 1:3 (1:2)

Gólok: 13. Gomez (11 m) - 41. Hamšík, 44. Ďuriš, 52. Kucka

Játékvezetők: Gumienny - Cremers, Nijssen (belgák), 22.110 néző

Németország: Leno (46. ter Stegen) - Kimmich (75. Schürrle), Boateng (64. Höwedes), Rüdiger, Hector - Khedira (46. Weigl) - Rudy, Götze, Draxler - Gomez (46. Brandt), Sané

Szlovákia: Kozáčik - Pekarík, Škrtel, Ďurica, Švento - Hrošovský (78. Škriniar), Kucka (81. Pečovský) - Ďuriš (68. Šesták), Hamšík (86. Greguš), Weiss - Duda (61. Stoch)

Az első húsz percet leszámítva a szlovákok uralták a meccset, sokkal harcosabb volt csapatunk, mint a több poszton tartalékosan kiálló németek. Kozák mester is esélyt adott több olyan játékosnak, akik kevesebb alkalommal léphettek pályára a selejtezők során, például a Mareknak gólpasszt adó Duda.

Ján Kozák, szövetségi kapitány: Örülök, hogy ilyen nagyszerű eredményt értünk el. Jó volt látni, hogy az első félidőben hasonlóan magas szinten játszottunk, mint a németek, a második félidőben pedig küzdeni tudásban jeleskedtünk.

Vladimír Weiss, középpályás: Ez egy egészen szuper eredmény. Nem mindenkinek sikerül otthonában legyőzni a világbajnokot. Fantasztikus élmény, akárhogy is nézzük, legyen a meccs éppen az EURO előtt, de karrierem szempontjából is sokat jelent. Megvertük már a világbajnok olaszokat, spanyolokat, és a németeket, ez nagy eredmény.

Matúš Kozáčik, kapus: Az első félóra a németeknek sikerült jobban. Szerencsére nem estünk össze. Képesek voltunk a meccset megfordítani. Az időjárás meglehetősen kellemetlen volt, de ez mindkét félre vonatkozott.

Martin Škrtel, csapakapitány: Elégedettek vagyunk, ilyen eredményt nem lehet minden nap elérni. Ugyanakkor teljesítményünkkel rászolgáltunk.  A második félidőben harcosságunkkal múltuk felül a németeket.

Ján Ďurica, védő: Megfordítottuk a meccset 0:1-ről 3:1-re, ez is mutatja milyen jó csapatunk van. Hatalmas fizikai és pszichikai erőről tettünk most tanúbizonyságot. Marek zseniálisan találta el az egyenlítő gólnál a labdát, amikor pedig belőttük a másodikat is, a németek sokkot kaptak.  A pálya olyan volt, amilyen, de ez sem okozott problémát.

A győzelem értékéből nem von le semmit, hogy erősen felázott pályán játszottunk, persze, az is lehet, hogy csak elkezdett működni a csapat szurkolói himnusza: Szétbaszunk, darabokra szedünk mindenkit!